Forum Litecoin Polska

Największe forum o ekonomii, inwestowaniu, Litecoin i innych kryptowalutach w Polsce

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Tylko nie własna firma w Polsce 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik

Szczerze odradzam wszystkim zakładanie własnego biznesu w Polsce, przeszedłem niezłą gehennę prowadząc własną firmę.
Teraz przerzuciłem się na grę na giełdzie i pomimo tego, że na początku było nie wesoło, nawet nie miałem szczęścia początkującego to teraz powoli mozolnie zaczynam wychodzić na swoje :)

Gdybym dalej prowadził własny biznes to pewno już bym był po trzecim zawale.

01 sie 2014, 20:46
Ekspert
Awatar użytkownika

@ nie twój kolega niestety ma rację, otwieranie firmy w Polsce to istne szaleństwo.

YouTube
GIEŁDY KRYPTOWALUT - wiadomości, opinie oraz ranking giełd i kantorów kryptowalut

02 sie 2014, 05:27
Wyświetl profil WWW
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ewentualnie staramy się o dofinansowanie lub rejestrujemy firmę w UK :) Dla chcącego nic trudnego.

Zakładanie DG w PL niestety w tym kraju to skazanie się na bankructwo - chyba, że cud się stał i nasz interes rozkwita niczym marzenia z amerykańskich filmów... :lol:

Litecoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Litecoin - analizy techniczne LTCUSD, LTCCNY i LTCBTC

04 sie 2014, 00:04
Nowy użytkownik

Jednak większość firm w Polsce to jednak przysłowiowa "działalność". Odradzanie do niczego nie prowadzi, trzeba z czegoś żyć. Przyznaję, że proste to nie jest. Z góry uprzedzam "kokosów" to nie przynosi ale w perspektywie powiedzmy dekady jest duże prawdopodobieństwo na kilka lat b. dobrych. Sam to przerabiałem, tu przyznam trzeba być bardzo elastycznym. Trzeba przestrzegać zasad: "wejście w tzw. układy", "kupowanie zleceń", "robienie po kosztach", "nic na siłę". Należy pamiętać że Fiskus i ZUS też nie pomagają. Jak wszędzie wygrywają najlepsi, a od myślenia nie ma zwolnień.

05 sie 2014, 11:34
Użytkownik

Na prawdę nie rozumiem o jakiej gehennie piszecie.
Przecież prowadzenie działalności gosp. lub s.c. jest wręcz banalne od strony formalnej.
KPiR nie jest trudna do nauczenia, zawsze można scedować ten obowiązek na firmę zewnętrzną za niewielkie koszty 80-100 PLN jeśli nie masz dużo faktur.
Zakładanie działalności to jeden dzień w urzędzie.
Przy spółce zoo jest już gorzej bo trzeba prowadzić pełną księgowość więc i koszty większe ale nie jest to jakaś duża suma.

Jak jesteś dobry w tym co robisz to i żadne układy nie są ci potrzebne bo ludzie sami będą się do ciebie pchać :)

praktik pisze:
Należy pamiętać że Fiskus i ZUS też nie pomagają.

Jeśli zrobiłeś jakieś drobne błędy to pomogą bez problemu. Prowadzę działalność od 3 lat i w całej karierze zdarzyły mi się dwa listy z US w celu złożenia wyjaśnień/poprawek.
Faktycznie odpowiedzialność większa niż na etacie, bo po pracy czasami dalej jest się w pracy jak coś niespodziewanie wyskoczy.
Za to z czasem i twoje zarobki rosną wraz z twoimi efektami, jak coś potrzebujesz załatwić to wychodzisz kiedy chcesz, nie masz nikogo nad sobą.
Jak chcesz wsiąść urlop to nie musisz tego zapowiadać nikomu 2mce wcześniej tylko bierzesz kiedy ty chcesz.

Sztef89 pisze:
Zakładanie DG w PL niestety w tym kraju to skazanie się na bankructwo - chyba, że cud się stał i nasz interes rozkwita niczym marzenia z amerykańskich filmów... :lol:

Cóż chyba jestem w amerykańskim śnie ;)
Nie zbankrutowałem, zatrudniam pracowników i wychodzę na swoje.

Jak dla mnie jest więcej plusów niż minusów.
Oczywiście należy dodać że nie każdy się do tego nadaje, niektórzy po prostu lepiej spełniają się jako pracownicy.

08 sie 2014, 18:48
Ekspert
Awatar użytkownika

NightSpectre pisze:
Jak jesteś dobry w tym co robisz to i żadne układy nie są ci potrzebne bo ludzie sami będą się do ciebie pchać :)

Mam wrażenie, że żyjemy w innym kraju. Moje doświadczenia niestety są takie, że dobra jakość nie jest doceniana bo liczy się tylko cena i super marketing.

Możesz robić rewelacyjne produkty ale i tak ludzie pójdą do Staszka za rogiem bo robi dwa razy taniej lub do Wieśka co potrafi dobrze gadać. Co innego jak już masz zbudowaną markę i bazę klientów z którymi współpracujesz i są zadowoleni z Twoich usług ale zobaczysz jak ich przyciśnie to też pójdą do Staszka a nie do Ciebie. Powiedzą że rozumieją, że jakość itd. ale niestety to jest dla nich za drogo.

Poza tym dochodzą jeszcze coraz większe opóźnienia w płatności faktur a czasami wręcz w ogóle nie płacenie.

Minusów można naprawdę mnożyć a plusów jest jak na lekarstwo, oczywiście jest tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu:
"Oczywiście należy dodać że nie każdy się do tego nadaje, niektórzy po prostu lepiej spełniają się jako pracownicy."

Ja osobiście uważam, że większość się do tego nie nadaje a utrzymują się tylko dlatego że kręcą na lewo i prawo.

YouTube
GIEŁDY KRYPTOWALUT - wiadomości, opinie oraz ranking giełd i kantorów kryptowalut

08 sie 2014, 19:20
Wyświetl profil WWW
Użytkownik

prezes pisze:

Możesz robić rewelacyjne produkty ale i tak ludzie pójdą do Staszka za rogiem bo robi dwa razy taniej lub do Wieśka co potrafi dobrze gadać. Co innego jak już masz zbudowaną markę i bazę klientów z którymi współpracujesz i są zadowoleni z Twoich usług ale zobaczysz jak ich przyciśnie to też pójdą do Staszka a nie do Ciebie. Powiedzą że rozumieją, że jakość itd. ale niestety to jest dla nich za drogo.

Dwa trzy razy się u Staszka przejadą i z prostego rachunku wyjdzie im że lepiej zrobić raz a porządnie niż kilka razy naprawiać to co poszło nie tak u staszka.

prezes pisze:
Poza tym dochodzą jeszcze coraz większe opóźnienia w płatności faktur a czasami wręcz w ogóle nie płacenie.

Tu się zgadzam, to jest największa zmora ;/

prezes pisze:
Ja osobiście uważam, że większość się do tego nie nadaje a utrzymują się tylko dlatego że kręcą na lewo i prawo.

Też się z tym zgadzam :)

08 sie 2014, 19:38
Ekspert
Awatar użytkownika

Kilka zrzutów ekranu ze stronki http://polskabieda.com obrazujących jak polski przedsiębiorca ma pod górkę w porównaniu z z przedsiębiorcą z Anglii
Załącznik:

Załącznik:
rejestracja_firmy_w_Polsce_i_w_Angli.png [91.23 KiB]
Pobrany 918 razy

Załącznik:
ksiegowosc_w_Polsce.png [105.92 KiB]
Pobrany 918 razy

Załącznik:
ksiegowowsc_w_Angli.png [20.97 KiB]
Pobrany 918 razy

YouTube

16 wrz 2014, 08:24
Wyświetl profil WWW
Użytkownik

NightSpectre pisze:
Przy spółce zoo jest już gorzej bo trzeba prowadzić pełną księgowość więc i koszty większe ale nie jest to jakaś duża suma.

Przy spółce zoo jest dużo lepiej ;).
Prowadziłem DG jakieś 5 lat. Znajomy namawiał mnie na spółkę zoo, ale nie bardzo rozumiałem jego rady. Aktualnie mam sp. zoo i jest znacznie taniej i znacznie bezpieczniej. Trzeba tylko zorientować się za dobrym biurem rachunkowym.

Można założyć firmę np. w Anglii, ale to dotyczy tylko branż typu: informatyk, szkoleniowiec, couch itp. Jeśli udowodnią Ci, że Twoje centrum działania (np. sprzedaż, produkcja) jest w Polsce, oprócz podatków w Anglii, ściągną też z Ciebie podatek i ZUS w PL. Czy w Anglii jest taniej? Nie jestem pewien, ale na pewno jest inny komfort prowadzenia biznesu. Gdyby szukać niższych podatków, to np. Macedonia wychodzi korzystnie, ale czy opłaca się prowadzić biznes w innym kraju dla niższych podatków? Raczej nie. Gdybym był np. szkoleniowcem, założyłbym biznes w Anglii tylko po to, żeby oszczędzić sobie patologicznej biurokracji.

08 sty 2016, 09:19
Profesjonalista

NightSpectre pisze:
...
Jeśli zrobiłeś jakieś drobne błędy to pomogą bez problemu.

Taa... Opowiem Wam nieprawdopodobną historyjkę:
Pewnie nie jestem jedyną osobą w polandeszu, która wygrała sprawę z zusem...
Odbyły sie tylko 2 rozprawy i za każdym razem w praktyce byłem karany, bo przecież sądy nie pracują w moich wolnych godzinach i musiałem zamykać sklep, tracąc cały przychód...
Wypełniłem błędnie deklarację - źle policzyłem...
Sprawa szła o 1gr :shock:
Jak przyszła kontrola to pokazałem im to samo co w sądzie - na każdym wezwaniu małym druczkiem było: "błędy małe zus może poprawić bez wiedzy i zgody podatnika".
Faktem jest, że w związku z tym kulturalnie pokazałem im drzwi, a jak nie wychodzili użyłem mojego ulubionego tekstu: "Co się k... na mnie patrzycie? Mnie tu nie ma!"
Jak ktoś nie wierzy, to zeznawały tak biurwy nawet w sądzie :D
Może na koniec dodam, że ten JEDEN GROSZ to ja zapłaciłem za dużo...

08 sty 2016, 13:42
Użytkownik

Nie jedyny wygrałeś, ale faktycznie bardzo nieliczni mają siłę na walkę z ZUS'em. Też aktualnie idę z nimi na wojnę. Nie płacę ZUS'u już od kilku lat. Robiłem to legalnie. Prawo to jedno a wyrok to drugie.

08 sty 2016, 13:58
Profesjonalista

hanomag pisze:
Nie jedyny wygrałeś, ale faktycznie bardzo nieliczni mają siłę na walkę z ZUS'em. Też aktualnie idę z nimi na wojnę. Nie płacę ZUS'u już od kilku lat. Robiłem to legalnie. Prawo to jedno a wyrok to drugie.

A najlepsze jest, jak podajesz zus do sądu w polandeszu :twisted:
Kto zdaje sobie sprawę, że papiery z powództwem czy jak się to zwie, składasz nie w sądzie, tylko w oddziale zusu :!: Dopiero zus jak uzna, że wygra to składa do sądu Twoje papiery :twisted:
Chyba, ze widzą, iż kompletnie dali ciała i od razu się zgadzają na Twoje racje...
Założyłem kilka spraw zusowi, więc wiem co piszę i nikomu nie życzę sprawdzania moich rewelacji...
Ja się poddałem i wolę "zmywak"...

08 sty 2016, 14:05
Profesjonalista

Potrzebuję rady baby Jagi (z całym szacunkiem...)

Co mi mogą zrobić?

Żona nie miała pracy, ja nie miałem pracy, dziecko w szkole... Sprzedawałem na alledrogo... Niedrogo...
Z pięciu laty przywalili mi ponad 200k PLN :)
Dla tych kretynów 2+2x2=8 hehehehe

Policzyli wpływy na konto z 5 lat jako dochód: Czyli przez pięć lat bańka dochodu z czego pewnie wyliczyli te 1000k x18% = 200k...
Oczywiście to ewidentna bzdura bo wpływ na konto=zakup od chłopa (szacun) koszt wysyłki i opakowania (duży, bo gabaryty duże...) no i "niesamowity" zarobek rzędu 20% (1500zł na miesiąc - bo jeszcze trzeba było jeździć po wsiach i akcyzę wraz z podatkiem drogowym płacić...)

Nie mam "nerwa" (za co?) i tłumaczyć potejtosom (to z filmu o njujorku heheheh) podstaw matematyki...
Nie mam kasy na papugę... I to jest też mój protest obywatelski....
Zakładam pobyt w sanatorium - mam nadzieję na "bezmiar sprawiedliwości"...

Pytanie na ile mnie mogą wysłać??

Za 1750zł długu po 15 latach (taaa.... dług przedawnia się w państwie prawa po 10 hehehe) komornik zajął mi dom i obecne "koszta" to ponad 50k hehehe Dlatego wsio mi rawno czy dołożyli mi jeszcze 200k, bo dla mnie 20k to abstrakcja...

Nie zlewajcie mi tego do kosza, bo to nie forum od porad prawnych!
Pytam Wolnych Ludzi a cenzory won!

02 lis 2016, 11:03
Użytkownik

Jeśli nie masz nic do stracenia i chcesz tylko wyjść na zero, to postaraj się o upadłość konsumencką. W Anglii nie jest to takie trudne i załatwienie wszystkiego podobno trwa około 6 miesięcy.

03 lis 2016, 09:37
Profesjonalista

Do stracenia nie mam nic...
Czy da się taką upadłość przeprowadzić bez adwokata (kosztów)?
Czy raczej jest to operacja wymagająca adwokata?

Pozdrawiam

03 lis 2016, 10:46
Użytkownik

Nie znam się na tym. Wiem tylko, że w Anglii podobno znacznie łatwiej jest przeprowadzić upadłość konsumencką. Z tego co kiedyś słyszałem od znajomych, na przeprowadzkę do Anglii + na kancelarię, która poprowadziłaby sprawę, miałoby wystarczyć 30000zł i 6 miesięcy pobytu w Anglii. Uważam, że to dobra opcja przy sporych zadłużeniach. Tym bardziej, jeśli nie posiadasz majątku.

Poczytaj, np. tutaj:
https://www.asbiro.pl/upadlosc-w-uk/

03 lis 2016, 14:19
Profesjonalista

30k PLN to więcej niż dwa lata życia dla mojej rodziny... Ślepy zaułek... Kończę robić "tira" - jak dorwę robotę "poza systemem" i będzie jakiś grosz to zrobię tą upadłość, bo tak "za darmo" to mogę jedynie poczekać na bitka po 10k$ :) Dzięki za pomoc :)

04 lis 2016, 05:18
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 17 ]